еМагазин

Author : Никола Осило

Локално

Шестгодишно дете тешко повредено по удар од возило

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Хиподром – Јурумлери, кај место викано „Дунек“...
Локално

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 13,40 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу...
Локално

Тешко повреден моторџија од Кочани

Никола Осило
На 19.07.2018 година околу 15,15 часот на улица „Славчо Стоименов“ во Кочани, Д.И.(40) од Кочани управувајќи скутер непозната марка се превртел на коловозот, информира МВР....
Локално

Пожар во дуќан во Скопје

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 23,00 Д.М.(63) од Скопје пријавил пожар во објект предвиден за дуќан, негова сопственост, лоциран на улица „Методија Митевски“, информира МВР. Истиот...
Локално

Скопјанец пронашол црна торба полна со марихуана

Никола Осило
На 18.07.2018 година во 14,55 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Б.З. пријавил дека во Долно Блаце во нива пронашол црна торба во која...
Локално

Несекојдневен случај во Штип: Татко пријавил малолетници љубовници за тридневен секс

Никола Осило
На 18.07.2018 година во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Штип, 39-годишен маж пријавил дека на 16.07.2018 година неговата 14-годишна ќерка го напуштила домот...
Локално

МВР притвори опасен измамник: „Купил“ 17 возила, никогаш не ги дал парите

Никола Осило
СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против лицето А.Љ. (32) од Скопје, поради основи на сомнение дека во временскиот период...
Локално

Црн ден за велосипедистите и пешаците: Тројца тешко повредени по удар од возила

Никола Осило
На 18.07.2018 година околу 14,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булевар “Партизански Одреди“ патничко моторно возило “Опел Астра“ со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Можното прашање за консултативен референдум: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Македонија и Грција“

Никола Осило
„Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција“ е можното прашање на референдумот за името,...