еМагазин

Author : Редакција

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар ја победи Барселона во Келн и влезе во финале на Лига шампиони. Победата на Вардар стана главна вест на социјалните мрежи,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев на ифтар со шеикот Ал Нахјан во Обединети Арапски Емирати

Редакција
Ми беше чест и задоволство да бидам специјален гостин на ифтарската вечера на шеикот Нахјан Бин Мубарак Ал Нахјан, министер за култура, млади и социјален...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Видео) Српските коментатори „полудеа“ за победата на Вардар

Редакција
Реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за победата на македонскиот ракометен клуб Вардар на Барселона и пласманот во финале на Лига на шампиони не...
Забава

Концертот на Стинг одложен за половина час подоцна, поради финалето Вардар-Веспрем

Редакција
Откако вчера се пласираше во финалето, Вардар денеска игра финале со Веспрем од 18 часот во рамките на Лига на Шампиони. Поради тоа, концертот на...
Македонија

Десет лица осомничени за фалсификување документи за потрошувачки кредити

Редакција
Отворена е истражна постапка за десет лица осомничени дека со фалсификување документи за потрошувачки кредити ја оштетите прилепската филијала на Комерцијална банка ад Скопје. На...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Погледнете ја реакцијата на ракометарите на Вардар после победата

Редакција
Ракометарите на Вардар повторно ја направија горда нацијата. По победата на Барселона која важеше за фаворит, на радоста и немаше крај. Од срце прославија заедно...
Спорт ТОП СТОРИИ

БРАВО: Вардар ја победи Барселона и влезе во финале на Лига на шампиони

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар ја победи Барселона во Келн и влезе во финале на Лига шампиони. Во првото полувреме Барселона водеше со пет гола разлика,...
ЖИВОТ

(Линк во живо за Вардар-Барселона): Мицкоски и Славески во Келн го гледаат натпреварот

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави фотографии на неговиот фејсбук-профил од спортската арена во Келн каде што Вардар игра со Барселона, во Лига на шампиони....
Локално

Се запали автобус на граничниот премин „Табановце“

Редакција
Автобус со новосадски регистарски ознаки се запалил на граничниот премин Табановце попладнево околу 16 часот, потврдија од СВР Куманово. Патниците веднаш биле евакуирани, а на...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали за несреќата во Чаир: И таткото на загинатите браќа бил на местото каде се вршел ископот

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи извршија увид на местото во општина Чаир...