еМагазин

Author : Редакција

Македонија

Телма: Јанакиески барал, ама не добил амнестија од Иванов, па имал намера да бега

Редакција
Во решението за притвор на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, до кое дошла телевизјата Телма се цитира службена белешка во која пишува...
Македонија

Унгарската амбасада во Тирана не сака да коментира дали Груевски минал една ноќ во амбасадата

Редакција
Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, една ноќ минал во...
Македонија

Граѓанските организации со остра осуда за пропустите во врска со бегството на Груевски

Редакција
Вкупно 14 истакнати граѓански организации денеска упатија остра осуда за, како што велат, пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Одговорноста за бегството на Груевски е во власта

Редакција
Одговорноста за движењето, за методите и за начинот на бегството на Никола Груевски е во власта, кај аболицираниот криминалец Зоран Заев и кај неговиот одговорен...
Македонија

Судење за насилството во Собрание: Што се допишувал Мукоски на вибер со Пишев, Тарчуловски, Јанакиески…

Редакција
Во Кривичниот суд на денешното рочиште за „27 април“ се презентираат смс и вибер пораките од телефонот на пратеникот Крсто Мукоски, што ги испраќал дента кога...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР отвори две истраги за да утврди дали полицајци и надворешни лица му помогнале на Груевски да побегне

Редакција
До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, изјави денеска владиниот портпарол Миле...
ЖИВОТ

Започна собирање податоци за состојбата на децата и жените во земјата

Редакција
Државниот завод за статистика, во партнерство со УНИЦЕФ и УНФПА, викендов започнува со собирање податоци за состојбата на децата и жените во земјава, во рамките...
Македонија

Стејт департмент: Груевски треба да се соочи со правдата во својата земја

Редакција
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство со предистражна постапка за тоа кој му помогнал на Груевски во бегството

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈО-ГОКК) соопшти дека почнало предистражна постапка, поради сомневање дека некои службени лица злоупотребувајќи ја службената...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) Колекција на Манго посветена на сите свечени прилики: Сезоната на забави е тука

Редакција
Времето за прослави пристина. Па, затоа започнуваме со подговотвки! Облечете ги високите потпетици додека одите на прошетка со кучето, облечете се како Џери Хол кога...