еМагазин
Image default
Бизнис

„Аутомакедонија“ ја зголеми добивката

„Аутомакедонија“ АД Скопје во периодот јануари-септември годинава оствари добивка од 17,9 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала добивка од 13 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пивара“ АД Скопје му ги продаде акциите во „Аутомакедонија“ на Милан Ивановски

Кирил Колемишевски си поднесе оставка од Надзорниот одбор на „Аутомакедонија“

Светозар Јаневски подари над 16.000 акции од „Аутомакедонија“ на три лица

Фото: Аутомакедонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Катастарот ќе изнајми копир апарати од „Стерна“ за 115.000 евра

Никола Осило

„Стентон градба“ го доби тендерот за изградба на сообраќајници во ТИРЗ Прилеп вреден 652.000 евра

Никола Осило

Телевизијата 1 ТВ сама си побара да оди во стечај

Редакција