еМагазин
Image default
Бизнис

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на МИОА за набавка на автомобил вреден 22.600 евра

Министерството за информатичко опшество и администрација по распишаниот тендер за набавка на автомобил склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.391.624 денари или околу 22.600 евра.

Предмет на набаквката е возиало „Опел Инсигнија“ со 150 коњски сили.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На берзата продаден блок акции од „Скопски пазар“ за 204.000 евра

Никола Осило

„Скопски пазар“ ја зголеми добивката за 235 отсто

Никола Осило

Нема пролонгирање на почетокот на либерализацијата на пазарот на струја

Никола Осило