еМагазин
Image default
Бизнис

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на три автомобили вреден 33.000 евра

Општина Кичево по распишаниот тендер за набавка на нови возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.057.940 денари или околу 33.000 евра.

Предмет на набавката се три автомобили „Опел Корса“.

Фото: Аутомакедонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата „Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЕСМ за привремени вработувања вреден 57.000 евра

Никола Осило

Не постои застој при влез на македонските камиони во Руската федерација

Редакција

ММФ ни предвидува минимален раст на БДП од 1,6%, Владата останува на проекцијата од 3,2%

Редакција