еМагазин
Image default
Бизнис

„Аутомакедонија“ оствари добивка од 10,3 милиони денари

„Аутомакедонија“ во периодот 01.01.2018 – 31.12.2018 година согласно презентираниот извештај оствари позитивен финансиски резултат во износ 10.307.975 денари нето добивка, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Фото: Аутомакедонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Оилко“ откупи сопствени акции

Никола Осило

„Мак Аутостар“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на пневматици за блиндирани возила вреден 53.000 евра

Драстичен пад на приходите на 30. најголеми државни претпријатија

Редакција