еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на Центарот за јавно здравје Велес за набавка на товарни возила

ЈЗУ Центар за јавно здравје Велес по распишаниот тендер за набавка на товарни моторни возила склучи договоро со друштвото за производство трговија и услуги „Аутомобиле СК“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.854.960 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет охриѓанки измамени: Наместо како фотомодели завршиле на сајт за интимни средби

Никола Осило

По бегството на Груевски и добивањето азил: Ќе стане ли Унгарија нова пречка за влезот на Македонија во ЕУ и НАТО?

Редакција

Се намалува старосната граница за пензионирање на рударите

Редакција