еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

ЈКП Водовод и канализација – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на товарни возила за превоз на патници и товар склучи договор со друштвото за производство трговија и услуги „Аутомобиле СК“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.121.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на Центарот за јавно здравје Велес за набавка на товарни возила

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на Собранието за набавка на четири возила

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска: Нефи Усеини како член на Советот не може да конкурира на тендер на Општина Охрид

Редакција

Заев: Заклучокот за стартот на преговорите со ЕУ е донесен со консензус, октомври ќе биде октомври

Редакција

„Цивил“: Бранко Црвенковски избришан од избирачкиот список

Никола Осило