еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на 12 возила за прва помош

Министерството за здравство по распишаниот тендер за набавка на 12 возила за прва помош склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 21.591.564 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Екологисти: Методот на Митко Јанчев е евтин триумфализам, потребна е сериозна акција против загадувачите

Никола Осило

ЕЛЕМ распиша нов тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола тежок 4,7 милиони евра

Никола Осило

Детално упатство на УЈП: Од Нова година нови даноци за личниот доход

Никола Осило