еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Паркови и зеленило“ за набавка на две возила вреден 22.000 евра

ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на лесни возила склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.357.920 денари или околу 22.000 евра.

Предмет на набавката се две возила „Дачиа Логан“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на возила вреден 128.000 евра

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на возила вреден 73.000 евра

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Здравствен дом – Охрид за набавка на амбулантно возило вреден 74.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за правда побара од Судскиот совет да го достави записникот од вчерашната седница

Редакција

Малку ни се 25 министри, ќе имаме уште еден

Редакција

Помпезна свечност за откривање на табла за автопатите, за кои граѓаните ќе платат 1,3 милјарда евра

Редакција