еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водостопанство“ за набавка на 14 теренски возила и една лимузина

Акционерското друштво „Водостопанство на Република Македонија“, во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на 14 теренски возила и една лимузина по пат на оперативен лизинг склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје во вредност од 25,6 милиони денари.

Предмет на набавката се едно возило „Рено талисман“ и 14 возила „Дачија дастер“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе остане ли Груевски пратеник: Кога на пратеник му се одзема мандатот

Редакција

Едногласно, со големо мнозинство од 95 гласа ЗА, донесен Законот за амнестија

Редакција

(Видео) Миле Кузмановски во „Еден на Еден“: За малку ќе пеев на погрешна свадба

Редакција