еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Здравствен дом – Охрид за набавка на амбулантно возило вреден 74.000 евра

ЈЗУ Здраствен Дом – Охрид по распишаната јавна набавка на амбулантно возило склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 4.602.000 денари или околу 74.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зоран Јовановски именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Редакција

Ви треба ПЦР тест и потврда од српската владина комисија: Од 1 јуни Србија ја отвара границата со Македонија

Редакција

Нови 342 случаи на Ковид-19 од 2.349 тестирања

Редакција