еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Авицена“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси вреден 480.000 евра

ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина по распишаниот тендер за набавка на реагенси, материјали и калибратори за хемостаза апликативни за автоматизиран коагулометар BCS-XP или еквивалент склучи договор со друштвото за промет и услуги „Авицена“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 29.581.403 денари или околу 480.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокрионологија за набавка на реагенси вреден 100.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) „Изгубени во преводот“: Велешкиот градоначалник Аце Коцевски бараше македонски јазик на прес-конференција со министерот Арбер Адеми

Никола Осило

КД Фондови станa дел од Generali Групацијата

Никола Осило

Спасовски: Контактираме со сите служби во регионот, се утврдува како избегал Груевски и кој му помагал

Редакција