еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокринологија за набавка на реагенси вреден 102.500 евра

Клиниката за ендокринологија по распишаниот тендер за набавка на реагенси, контроли и потрошен материјал апликативни за имунолошки анализатор Immulite One или еквивалент склучи договор со друштво за промет и услуги „Авицена“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.309.674 денари или околу 102.500 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најубавото од Галичник: Што е тајната на вкусот на галичкото сирење

Силвана Жежова

По две години раст: Пад на трговската размена со Бугарија

Редакција

Колку пари потрошил премиерот Зоран Заев на ресторани и хотели

Редакција