еМагазин
Image default
Локално

Авионот со ракометарите на Вардар ќе доцни: Пристигнување во Скопје во 20.30 часот

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов преку Фејсбук соопшти дека поради административни причини авионот со ракометарите на „Вардар“ од Келн ќе доцни и во Скопје ќе слета во 20:30 часот.

„Почитувани, поради административни причини (пасоши, документи и сл.) авионот од Келн ќе полета во 18 часот. Слетувањето во Скопје е најавено во 20:30 часот. Останатото останува исто. Се гледаме на централниот градски плоштад „Македонија“ на достоинствен пречек на нашите шампиони“, пишува Шилегов на својот фејсбук-профил.

Првично беше најавено дека чартерот во Скопје ќе стигне во 16.15, а подоцна беше соопштено дека ќе слета во 18:50 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски: „Браво Вардар! Непријатни мигови за оние кои посакуваат распад на клубот“

Кога ракометарите на Вардар ќе пристигнат на Плоштадот

Бесплатен превоз до скопскиот аеродром за пречек на ракометарите на Вардар

Црни дамки од прославата за „Вардар“: Девојка изгорена од пиротехника, оштетено возило на МВР

Немили сцени од прославата за „Вардар“: Со бекатон плочки му го каменувале „Аудито“

Фото: Фејсбук/EHF Champions League

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за напададот на сопственикот на ресторан во скопски „Беверли Хилс“

Редакција

Македонска работа: Украле седум сообраќајни знаци

Никола Осило

Гром опожари куќа во село кај Македонска Каменица

Никола Осило