еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Јавното обвинителство прислушувало лица за поткуп при избори и гласање

Јавното обвинителство во текот на минатата година ја применувало мерката следење и снимање на телефонски и други електронски комуникации во постапка утврдена со закон во вкупно 32 случаи, против 230 лица со утврден идентитет и во 52 предмети во кои се применувала мерката – следење телефонска линија која ја користи непознато лице во момент кога се спроведува мерката, покажува најновиот извештај на обвинителството.

Во четири случаи се прислушувале лица за кривичното дело поткуп при избори и гласање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Колку луѓе биле прислушувани лани по барање на Јавното обвинителство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канческа Милевска и Талески на суд: Нови рочишта за „Тендери“ и „Транспортер“ на СЈО

Редакција

Случаен минувач најде новороденче на улица во Топанско поле: Мајката го оставила веднаш по породувањето

Дури 40 отсто од граѓаните сметаат дека плата од 25.000 до 40.000 денари е доволна за нормален живот

Никола Осило