еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Адмирал“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Гостивар

Во ова неизвесно време кога сите се трудиме да го зачуваме нашето здравје и здравјето на нашите најмили, кога здравствените работници и сите здравствени институции силно стојат во првите редови во борба против пандемијата од КОВИД-19 вирусот, се чувствуваме обврзани да пружиме помош онаму каде што е најпотребно.

Автомат клубовите „Адмирал“ кои се дел од Групацијата НОВОМАТИК во Македонија донираа дезинфикциони средства во ЈЗУ Општа Болница во Гостивар, во износ од 20.000 евра.

Претходниот период во оваа иста болница компанијата донираше и електронски болнички кревети, се со цел полесно да се справи со зголемената бројка на примени пациенти заразени од Ковид-19 вирусот.

Оваа донација е дел од хуманитарна акција на повеќе компании, членки на Групацијата НОВОМАТИК во Македонија кои донираа болнички кревети и дезинфикциони средства во пет различни здравствени институции во нашата држава. Донираните средствата од целата хуманитарна акција се во износ од 200.000 евра.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем успех: „Исцелител“ го освојува Сан Франциско

Никола Осило

Промоција на книгата „Уште музика и муабети“ од Георгиевски, на 10 декември

Редакција

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Редакција