еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Автопатот Кичево-Охрид дупка без дно: ГИ „Македонија“ го доби тендерот за докомплетирање на проектот вреден 2,3 милиони евра

Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за докомплетирање на проектната документација за автопатот Кичево-Охрид склучи договор со Градежниот институт „Македонија“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 141,1 милиони денари или околу 2,3 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кинески „Синохидро“ бара дополнителни 152 милиони евра за изградба на тунелот на автопатот Кичево-Охрид

Автопатот Кичево-Охрид ќе чини дополнителни 187 милиони евра

Фото: Министерство за транспорт и врски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) За само неколку часа Силјановска собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Редакција

(ВИДЕО) Кој дојде на свечениот прием во Собранието за дочек на Столтенберг

Редакција

(Галерија) Replay пролет/лето 2019: SILVERLAKE effect

Редакција