еМагазин
Image default
Македонија

Автопатот Миладиновци-Штип ќе остане „Гоце Делчев“, не се знае кога ќе бидат поставени таблите со неговото име

Од Владата за Слободен печат велат дека новиот автопат Миладиновци-Штип ќе се вика „Гоце Делчев“ согласно одлуката на претходната влада.

„Постои владина одлука за именување на автопатот Миладиновци-Штип со назив „Гоце Делчев”, што сметаме дека е добра одлука, а истата нема да биде променета и ќе биде целосно почитувана“, велат за Слободен печат од Владата откако во јавноста се отвори прашањето зошто автопатот е пуштeн во функција повеќе од еден месец, а на него се уште нема ниту една табла со името.

Засега нема информација кога на автопатот ќе бидат поставени таблите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Нема ниту една табла со името Гоце Делчев. Бедотии…“: Твитер реакции за името на автопатот Миладиновци-Штип

(Видео) Импресивна снимка од новиот автопат Миладиновци-Штип

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Карпош со најголем број: Како изгледа мапата на заболени со коронавирсуот по скопските општини

Редакција

Захариева: За да Македонија влезе во ЕУ и НАТО не треба да ја краде историјата на соседите

Редакција

Писателот Павловски: Бугарскиот претседател покажа каков е квалитетот на договорите што ги прави Заев

Редакција