еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нема ниту една табла со името Гоце Делчев. Бедотии…“: Твитер реакции за името на автопатот Миладиновци-Штип

Се уште е нејасно како всушност се вика новиот автопат Миладиновци-Штип, кој официјално беше пуштен вчера.

Дел од медиумите објавија дека има одлука од претходната влада на ВМРО-ДПМНЕ истиот да се вика „Гоце Делчев“.

Премиерот Зоран Заев вчера изјави дека доколку постои таква одлука истата ќе се почитува, а за сега нема реакција за името од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ.

Во меѓувреме не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за заслугите за автопатот, неговиот квалитет, а едно од прашањата е и името на автопатот.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Импресивна снимка од новиот автопат Миладиновци-Штип

(Видео) Со официјална церемонија пуштен во употреба автопатот Миладиновци-Штип

Се скараа кој го изградил автопатот Миладиновци-Штип како од џеб да ги дале парите

Груевски со поздрав од Будимпешта: „Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен автопатот Скопје-Штип!“

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Убав ден да им оддадеме почит на сите што ги бранат правата на ЛГБТИ заедницата

Никола Осило

Италијанска компанија во постапка без оглас го доби тендерот за дополнителни работи на Албанскиот театар

Никола Осило

Изборниот законик е само парче хартија: Пендаровски и Силјановска „си тераат“ предвремена кампања

Никола Осило