еМагазин
Image default
Македонија

Бајруш Сејдиу останува на слобода, добил условен отпуст од 11 месеци

Кумановецот Бајруш Сејдиу не се враќа во затвор, туку останува на слобода по одлука на Кривичниот суд, објави порталот dosie.mk.

Според одлуката на Кривичен совет на Кривичниот суд на Сејдиу му бил даден условен отпуст од 11 месеци.

Тој има две пресуди една од 12 години затвор и уште една од 5 и пол години. Осуден е за малверзации со стечајни постапки, фалсификување цигари и злосторничко здружување.

Фото: Фејсбук/Бајруш Сејдиу

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прекршочна постапка против Азис Положани заради недоставување анкетен лист за имотната состојба

Никола Осило

Мицкоски го повика, Заев го прифати предизвикот за да се соочат на ТВ-дуел

Редакција

Лица кои наводно се членови на фолклорна група од Косово го поставиле албанското знаме на тврдината во Охрид

Редакција