еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бахамите најголем странски инвеститор во Македонија

Народната банка ги објави податоците за странските инвестиции во Македонија во првата половина од годинава од кои може да се види дека странските инвеститори за шест месеци во земјава пласирале 325 милиони евра.

Во овој период најголеми инвеститори во земјава се Бахамита со вложени 25,2 милиони евра, Германија со 19,6 милиони евра и Турција со 17,8 милиони евра.

Фото: Carribian travel and life

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рекордна продажба на чоколадно млеко и павлака: Бимилк лидер на пазарот и во 2018 година

Редакција

Од 1. април УЈП ќе ни ги достави годишните пријави, ќе треба да ги потврдиме или корегираме

Редакција

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокринологија за набавка на реагенси вреден 102.500 евра

Никола Осило