еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Балкан енерџи“ купува 10.000.000 килограми мазут за топланите во Тафталиџе, Керамидница и Кисела Вода

Компанијата за производство на топлина „Балкан Енерџи“ ДООЕЛ Скопје распиша оглас за набавка на масло за горење – мазут до 10.000.000 килограми со максимална содржина на сулфур до 1%.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 258.550.000 денари или околу 4,2 милиони евра.

Како место на испорака на стоките или извршување на услугите, или локација на извршување на работите во огласот се наведени Топлана Запад (Тафталиџе-Скопје), Топлана Исток (Керамидница) и Топлана 11-ти Октомври (Кисела Вода).

Главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јапонскиот е најмоќниот пасош на светот, како котира македонскиот

Редакција

Никола Груевски не е во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ велат од партијата, за да полицијата провери и треба налог

Редакција

Бислимоски: Над 200.000 броила се во домовите на граѓаните, воведувањето на евтина тарифа во време на пандемија е невозможно

Редакција