еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Балканот доби нова држава“: Реакции во регионот по ратификацијата на Протоколот за членство на Македонија во НАТО во Грција

Регионалните медиуми со голем интерес ја покриваат ратификацијата на пристапниот Протокол за членство на Македонија во НАТО во грчкиот Парламент.

„Балканот доби нова држава“, „Грција го ратификуваше Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО“, „Грчкиот Парламент прв го одобри Протоколот за членство на Македонија во НАТО„…се само дел од насловите во српските, бугарските, хрватските, албанските…медиуми.

Освен што известуваат за гласањето и тензичната атмосфера во грчкиот Парламент за време на истото, голем дел од медиумите ја објаснуваат и понатамошната процедура со која Македонија и официјално за неколку дена ќе стане Република Северна Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По ратификацијата на Протоколот во грчкиот Парламент: За неполна недела Македонија ќе стане Северна Македонија

Грција прва го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Табли на државните институции со Северна Македонија откако Атина ќе го ратификува Протоколот за членство во НАТО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пендаровски: Нема најава дека Бугарија ќе не блокира за преговори со ЕУ

Редакција

За еден ден во судница преслушани 106 „бомби“ за „Титаник“

Редакција

Бигорски манастир нема да прима верници, објави распоред на богослужбите кои ќе бидат пренесувани онлајн во живо

Редакција