еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Балканот се тресе: Силен земјотрес и во Босна, почувствуван и во Македонија

Нов силен земјотрес на Балканскиот полуостров со епицентар во Босна и Херцеговина пред десетина минути беше почувствуван и во Македонија.

Земјотресот бил со магнитуда од 5,2 степени, а епицентарот бил на 77 километри од Сараево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Балканот се тресе: Силен земјотрес и во Босна, почувствуван и во Македонија

(ВИДЕО) Во земјотресите во Албанија загинаа најмалку 6 лица, тлото продолжува да се тресе

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Му украле накит вреден 1,2 милион долари: Саудиски принц тврди дека го ограбиле на Миконос

Редакција

Бројката порасна: Десет поранешни пациенти на штипска ортопедија се заразиле со хепатитис Ц

Редакција

Апел од обвинетите за насилството во Собранието: Немојте дечињата на пратениците кои гласале, да бидат под страв

Редакција