еМагазин
Локално

Барикади на пругата го запреа возот Битола-Скопје

На 01.01.2019 година во 19,45 часот било пријавено дека на железничката пруга во Прилеп, кај стојалиште Слепче, патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, наишол на поставени предмети на средина на пругата, информира МВР.

Возот застанал и поминал без оштетување и во 20,40 часот го продолжил движењето кон Скопје. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

При претрес му пронашле 5,5 килограми марихуана и пиштол

Никола Осило

Од струен удар почина вработен во рудник во Радовиш

Никола Осило

(Фото) Приведени двајца дилери на дрога: Пронајдени хероин, марихуана, кокаин, хашиш, екстази…

Редакција