еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на булевар АСНОМ вреден 822.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на булевар АСНОМ, прва фаза од крстосница со булевар Србија до крстосница со улица Васко Карангелески склучи договор со друштвото за  градежништво,трговија и услуги „Бауер БГ“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 50.598.035 денари или околу 822.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер тежок 5,5 милиони евра: Град Скопје купува систем за паметно осветлување

Тендер „тежок“ 82.000 евра: Град Скопје купува патнички возила

Град Скопје распиша тендер за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,4 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава честитка за акционерите на Стопанска банка-Скопје: Исплата на аванс на дивиденда пред Нова година

Никола Осило

Сите детали: Меѓународна криминална група извршила кражби од сефови во Шпаркасе банка и Централна кооперативна банка во Скопје

Редакција

Пет часа траеше распитот на специјалната обвинителка Лиле Стефанова: „Се што знам споделив“

Никола Осило