еМагазин
Image default
Бизнис

Бензините поевтинуваат за 1,5, дизелот за 2,5 денари

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена ЕУРОСУПЕР БС-95 е 61,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 63,50 ден/лит.

Литар ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), апк, ќе се продава за 58,50, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 47,00 денари.

Поевтинува и мазутот М-1 НС за 1,789 денари и еден килограм ќе се чини 30,037 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските компании ќе можат да ја користат само придавката „македонски“, не и „Македонија„?

Редакција

„Центрум компани“ го доби тендерот на општина Сарај за набавка на возила вредни 84.000 евра

Никола Осило

Енвер Малиќи и пратеник на ДУИ ја тужат државата за 2,1 милиони евра

Редакција