еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Бензиска пумпа „Мира Петрол“: Твитерџиите мајтапџии за новото име на Градски стадион

Твитерџиите се мајтапеа со новото име на Градски стадион во Скопје, кој Владата вчера го преименува од „Филип Втори“ во „Тоше Проески“,

Па оттука, на шега даваа предлог имиња за различни институции:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Градскиот стадион преименуван од „Филип Втори“ во „Тоше Проески“

Фото: Фејсбук/Стојчевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Како во бајка: Како изгледа Охрид новогодишно

Редакција

ЕДС го доби тендерот на „Водовод и канализација – Скопје“ за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило

Твитот на Антонио Милошоски за датумот за преговори со ЕУ ги „запали“ социјалните мрежи

Редакција