еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Беше најмоќен човек во Македонија, а сега му се заканува затвор“: Веста за притворањето на Мијалков одекна во регионалните медиуми

Веста за притворањето на поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразонавање (УБК) одекна и во регионалните медиуми.

„Ново апсење во Македонија: Притвор и за бившиот шеф за државна безбедност, Сашо Мијалков“, „Уапсен бившиот шеф на УБК Сашо Мијалков поради опасност од бегство“, Уапсен Сашо Мијалков бившиот шеф за безбедност на Македонија, роднина на Груевски: Беше најмоќниот човек во државата, а сега му се заканува робија“, се само дел од насловите во медиумите во Србија, Хрватска, Бугарија, Албанија…

Медиумите освен детали за приведувањето на Мијалков и неговото спроведување во затворот „Скопје“ во Шутка, во известувањето потсетуваат и за бегството на поранешниот македониски премиер, Никола Груевски, како и за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиски и поранешниот генерален секретар, Кирил Божиновски…

Фото: А1Он

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Мијалков во менгеме: ВМРО-ДПМНЕ го избрка, СДСМ го притвори

Твитер „полуде“ за притворот на Мијалков: „Со лисици сум бе, какви мисици“

Сите детали за предметот „Таргет – Тврдина“, поради кој Мијалков заврши во притвор

„Кобни„ Фејсбук статуси: Груевски го „зафркна“ и Мијалков

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сослушани двајца сведоци за „ТНТ“, судењето продолжува на 15 октомври

Редакција

Фондот за здравствено осигурување вработува 81 лице, плата до 27.480 денари

Никола Осило

Добил 7 стана од наследство: Каков имот пријавил Владимир Панчевски

Редакција