еМагазин
Image default
Бизнис

Скопски „Бетон“ ја зголеми добивката

„Бетон“ АД Скопје во периодот јануари-септември 2019 година оствари добивка од 11 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 8,3 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се петте најголеми трговски партнери на нашата земја?

Никола Осило

Пуцко петрол го шири бизнисот – отвора бензинска пред „Континентал“ во Скопје

Редакција

Македонските девизни резерви достигнаа 2,8 милијарди евра, од нив 254 милиони евра во злато

Никола Осило