еМагазин
Image default
Бизнис

„Бетон“ оствари добивка од 27 милиони денари

„Бетон“ АД Скопје во текот на минатата година оствари консолидирана нето добивка во вкупен износ од  27.087.463 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Остварените консолидирани вкупни приходи, заклучно со 31.12.2018 година изнесуваат 2.348.644.827 денари.Kонсолидираните вкупни расходи, во период јануари-декември 2018година изнесуваат 2.315.201.635 денари“, соопшти компанијата.

Консолидираните извештаи, покрај работењето на матичното друштво ДГ „Бетон“ АД Скопје, го вклучуваат и работењето на друштвата за експлоатација на минерални суровини и тоа: „Бетон-Про“ ДОО Скопје, „Бетон-Каменолом“ ДОО Скопје, „Бетон-Рудник“ ДОО Скопје како и друштвото за хотелиерство, туризам и услуги „Бетон – Хотели“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува продажбата на Охридска банка

Никола Осило

Во блок-трансакција „тешка“ 91.000 евра продадени акции од Комерцијална банка

Никола Осило

Мнозинскиот сопственик Ристо Милев со понуда за преземање на 28.438 акции на ГД Тиквеш

Редакција