еМагазин
Image default
Бизнис

Билјана Тодоровска именувана за нов член на Одборот на директори на „Сковин“

За член на Одборот на директори на „Сковин“ АД Скопје со мандат од донесувањето на оваа Одлука до истекот на мандатот на останатите членови се избира Билјана Тодоровска, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Годишното собрание на акционери на „Сковин“ АД Скопје согласно Статутот на друштвото и Закон за трговските друштва по предлог на акционерите на друштвото врши избор на нов член на Одбор на директори со мандат од донесувањето на оваа Одлука до истекот на мандатот на останатите членови. Годишното Собрание на акционери во рамки на своите овластувања донесе Одлука како во диспозитивот“, пишува во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МОН распиша тендер за реконструкција на училишта „тежок“ 66,6 милиони денари

Редакција

Влада: Угостителите да обезбедат најмалку 1,5 метри растојание меѓу гостите

Редакција

„Алкалоид“ го зголеми извозот во В.Британија за 380%, во Грузија за 105%, во Унгарија за 63%…

Никола Осило