еМагазин
Image default
Бизнис

Билјана Тодоровска назначена за извршна директорка на „Сковин“

„Сковин“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека за извршна директорка е назначена Билјана Тодоровска.

Оттаму додаваат дека новоизбраниот извршен член на Одборот на директори не поседува акции во друштвото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата ќе го обнови договорот за закуп на 877.945 квадрати земјоделско земјиште со „М-6 аграр“

Никола Осило

Виктор Стојчевски купи 300 акции од „Алкалоид“

Никола Осило

„Ултимус“ го намали сопственичкото учество во „Макошпед“

Никола Осило