еМагазин
Image default
Македонија

Била од неформален карактер: Од Владата ја потврдија средбата на Заев и лажниот принц Цернетиќ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев има остварено неофицијална средба од неформален карактер со лицето Стефан Цернетиќ, во рамки на неговите средби и контакти со заинтересирани граѓани, велат за Слободен печат од Владата.

Како што веќе објавивме пред неколку дена Заев добил одликување од Чернетиќ, кој се претставува како “принц на Црна Гора и Македонија“.

На фејсбук-профилот на Чернетиќ се објавени фотографии од средбата во Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Фото: Фејсбук/Чернетиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Размислував како да пријавам за прислушувањето, но знаев дека нема да можам да докажам

Редакција

Мицкоски не го оправдува бегството на Груевски, одговорноста да се бара од Заев и Спасовски

Редакција

Симовски: Погрешно е мислењето дека Избирачкиот список најдобро може да се прочисти со попис на населението

Редакција