еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Биланс од грабежот на НЛБ банка во Чаир: Одземени 150.000 евра, повредените пуштени дома

По вчерашниот вооружен грабеж што се случи во 10.36 минути во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир, клиентите и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба, информираат од банката.

„Двајцата вработени во експозитурата кои беа полесно повредени се пуштени на домашно лекување. Дополнително, работникот на обезбедување кој, исто така, беше повреден при грабежот по укажаната лекарска помош е добро и е пуштен на домашно лекување. Експозитурата во Чаир не работи во моментот и ќе продолжи тековно да ги опслужува клиентите од 17.4.2019 година.

Со истрагата е утврдено дека при грабежот се одземени 150.000 евра. Банката продолжува да работи редовно и да соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЛБ банка за грабежот: Клиентите и вработените се безбедни и во добра состојба

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе трае 95. дена: Почнува летото

Редакција

(Фото) Ајварот деликатес и за американскиот амбасадор Џес Бејли

Редакција

(Фото) Монашење во Водоча

Редакција