еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за јавни набавки вработува 12 лица, плата до 35.800 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 12 државни службеници во Министерството за финансии – Биро за јавни набавки.

Се бараат раководители, помошници раководители, советници, соработници и други профили работници.

Платите во зависност од работното место се движат од 21.000 до 35.800 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четири компании добитници на државни пари пријавиле носители на јавни функции во сопственичката структура

Редакција

(Галерија) Промоција на Галичник и Меденица како дел од Виа Динарика: Приказна која мора паметно да му ја раскажеме на светот

Силвана Жежова

И пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубен Арнаудов излегува од куќен притвор

Редакција