еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за јавни набавки вработува пет лица, плата до 32.868 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници Министерството за финансии – Биро за јавни набавки.

Се бараат кандидати за раководител, помошник реководител, советник и соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 32.868 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Кисела Вода вработува осум лица, плата до 26.254 денари

Државниот инспекторат за земјоделство вработува 20 лица, плата до 29.941 денар

Град Скопје вработува 21 лице, плата до 32.868 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Компанијата ПерпетууМобиле прослави 25 години постоење

Редакција

„Жикол“ го доби тендерот за изградба на инфраструктура во ТИРЗ Струга вреден 805.000 евра

Никола Осило

„Македонски телеком“ доминира на пазарот на фиксна телефонија

Никола Осило