еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бирото за развој на образованието распиша тендер за набавка на возила

Бирото за развој на образованието распиша оглас за набавка на патнички возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.271.186 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ангропромет Тиквешанка“ неколкукратно ја зголеми добивката

Никола Осило

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на „Технометал Вардар“ поради стечај

Никола Осило

Скопски „6 Мај“ купи акции во Фустеларко Борец од Битола

Редакција