еМагазин
Image default
Локално

Битолчанец со ловечка пушка застрелал кичевчанец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Д.С.(34) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информира МВР.

Од страна на судија на претходна постапка на Д.С. му е одредена мерка притвор во траење од 48 часа. На 27.02.2019 година околу 18.10 часот во атар на село Осој, кичевско, на место викано „Алексова нива“, пријавениот од ловечка пушка испукал куршум, при што го повредил А.С.(66) од Кичево.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Наместо ред, учество во хаосот: Полициски автомобил паркиран на велосипедска патека

Редакција

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило

Крадци на велосипеди „фатени“ на камера: Се бара помош за идентификација

Никола Осило