еМагазин
Image default
Локално

Битолчанец загина во судар со камион

На 13.03.2019 околу 06.50 часот на локалниот пат село Кукуречани – село Драгожани, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило со битолски регистарски ознаки и патничко возило „Пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.(52) од село Секирани, битолско, информира МВР.

Во незгодата починал М.Ш.. Увид извршила екипа на СВР Битола и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Затворен „Бургер кинг“ во центарот на Скопје

Редакција

Сакал да бега со „Југо“ и удрил полицаец

Никола Осило

Радовишанец сакал да прегази полицаец и се забил во полициско возило

Никола Осило