еМагазин
Image default
Локално

Битолчанка му го запалила автомобилот за да „расчисти“ имотно-правен спор

Секторот за внатрешни работи Битола поденсе кривична пријава против Т.Н.М.(54) од Битола, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, информира МВР.

На 18 мај годинава во Битола на улица „21-ва“, пријавената поради нерасчистени имотно-правни односи со С.Р.(74), предизвикала пожар на неговотo патничко возило, на начин што го скршила стаклото и со употреба на непозната течност го запалила возилото

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанка пронајдена почината во домот

Никола Осило

Тетовчанец ја тепал сопругата и синот го нападнал со секира

Редакција

Семејството на девојчето што се удави во Вардар ќе добие 300 илјади денари од Општина Гостивар

Редакција