еМагазин
Image default
Бизнис

Битолска „Македонија“ со зголемена добивка

Македонија АД Битола во првите шест месеци има добивка од 3.474 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Лани во истиот период компанијата имаше добивка од 1.184 илјади денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пелистерка“ во загуба од шест милиони денари

„Фершпед“ ја зголеми добивката

Никола Осило

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Никола Осило