еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бизнис што „цвета“: Канабис ќе се одгледува и во Врапчиште, Кравари…

Владата на последните неколку седници разгледувала инфоарамции за исполнетоста на условите за одгледување канабис за медицински цели на повеќе компании во различни делови од државата.

Меѓу нив се „Сеа оф греен“ експорт-импорт Добри Дол, Општина Врапчиште, „Белланџ“ ДОО увоз-извоз Кравари, Битола, „Цанноби“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје и „Агропролифе“ ДОО Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бизнисот со канабис за медицинска употреба расцвета: Бројот на издадени лиценци порасна на 27

Нов закон: 10% од добивката фирмите влезени во бизнисот со канабис ќе и ја даваат на државата

(ВИДЕО) Биг Мајк по средбата со Заев и посетата на Македонија најавува дека за 2-3 години ќе станеме суперсила во бизисот со канабис

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на СОУ „Нико Нестор“ за набавка на масло за домаќинство вреден 58.000 евра

Никола Осило

И СДСМ на оглас ќе бара кандидати за претседател на државата

Редакција

(Видео) Немав пари за хотел, спиев во автомобил: Ален Исламовиќ во „Еден на Еден“

Редакција