еМагазин
Image default
Бизнис

Благој Гајдарџиски избран за член на Управниот одбор на ЕСМ

Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) преку Македонската берза соопшти дека согласно одлука на Надзорниот одбор на компанијата за член на Управниот одбор односно директор за развој и инвестиции е избран Благој Гајдарџиски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поевтин роаминг: Од 1 јули цените ќе се намалат за 30 отсто

Редакција

Владата ќе потроши 1,8 милиони денари на набавка на фото-опрема

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од „Оилко“ за 312.000 евра

Никола Осило