еМагазин
Image default
Бизнис

„Благој Ѓорев“ неколкукратно ја зголеми добивката

„Благој Ѓорев“ АД Велес во текот на минатата година оствари добивка од 8,5 милиони денари, што е неколкукратно зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 199.000 денари, покажува ревидираниот финансиски извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Граѓаните и фирмите чуваат над милијарда евра во НЛБ Банка

Никола Осило

„Дрво-пром“ го доби тендерот на Управниот суд за адаптација и реновирање вреден 840.000 евра

Никола Осило

Кое од министерствата потрошило најмногу пари за автомобили, „мерцедес“ не купило само МВР

Редакција