еМагазин
Image default
Македонија

Боки 13 хоспитализиран во ГОБ „8 Септември“, му се врши дијагностички преглед

Бојан Јовановски е хостпитализиран во ГОБ „8 Септември“, информираат од болницата.

„Лицето Б.Ј. е хоспитализирано во нашата установа заради спроведување контролни прегледи по медицина базирана на докази.

Дијагностичките процедури се во тек. По завршување на целата постпка, стручниот колегиум ќе се произнесе за констатираната состојба“, информираше директорот Христијан Костов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Здравствениот инспекторат не утврдил недостатоци во грижата за здравјето на Боки во Шутка

Рускоска вели дека здравствената состојба на Боки 13 е во ред

Боки 13 не може самостојно да се движи и мокри крв, неговиот адвокат бара итно да биде хоспитализиран

Фото: Боки 13/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прва седница: Кои се новите членови на Советот за безбедност

Редакција

Џафери: Не може некој да биде пратеник четири години, а потоа да брка по контејнери

Редакција

Бизнисменот Камчев понудил над 2 милиони евра за да добие пасош

Редакција