еМагазин
Image default
Македонија

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, вчера по вторпат не даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Откако му се слоши на носилка беше изваден од Обвнителството и беше префрлен во болницата „8 Септември“.

За порталот Сакам да кажам, директорот на „8 Септември“, д-р Христијан Костов вели дека не се констатирани посериозни нарушувања на здравјето.

“По направените анализи врз пациентот, во кои не се констатирани посериозни нарушувања на здравјето, тој е пуштен од болницата“, вели Костов.

По прегледот Боки 13 беше вратен во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари.

Пред неколку дена Боки 13 повторно не го даде својот прв исказ, поради барањето за увид во доказите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По укажаната лекарска помош Боки 13 вратен во „Шутка“

Суспендиран полицаецот кој се однесуваше непристојно додека Боки 13 го изнесуваа од Обвинителство

(ВИДЕО) Камерата на Телма фати непристојно однесување на полицаец, додека Боки 13 го носат на носилка од Обвинителството

Фото: Боки 13/Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Насер Селмани: Изборот на Чадиковски за претседател на ЗНМ е легитимен, губитничка група блиска до СДСМ спори

Редакција

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Редакција

Поднесено обвинение против „Ел Чека“ за „бомбите„ за ДУИ

Редакција