еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Боки 13 шокираше со изгледот“: Судењето за „Рекет“ топ тема во регионот

„Боки шокираше со изгледот на судењето“, „Случај „Рекет“: Милески призна вина, Боки 13 и Јанева се изјаснија за невини“, „Македонија: Почнува судењето за „Рекет““… се само дел од насловите во регионалните медиуми, кои детално известуваат за стартот на судењето за “Рекет“.

Генерално во известувањето акцентот се става на исказите на обвинетите Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милески.

Како што е познато Милески призна вина, а Боки 13 и Јанева тврдат дека се невини.

Српските медиуми големо внимание посветуваат и на физичкиот изглед на Боки 13, кој континуирано се жали на здравствени проблеми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе открие ли Боки 13 навистина каде се парите и кој е организаторот и помагачите во „Рекет„?

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција

Режисерот Милчо Манчевски му одржа лекција на скопскиот градоначалник Петре Шилегов

Никола Осило

И на Атиџе и најдоа мана, оти не била Македонка, а Македонија не била сиромашна: Твитер реакции

Редакција